********************
Tansu KÜÇÜKÖNCÜ hakkında :
http://tansukucukoncu.blogspot.com/ (İngilizce)
http://tansukucukoncu-cv.blogspot.com/ (İngilizce)
http://tansukucukoncu-turkce.blogspot.com/ (Türkçe)
http://tansukucukoncu-ozgecmis.blogspot.com/ (Türkçe)
http://www.linkedin.com/in/tansukucukoncu (İngilizce)
** Lisans : ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
Bitirme projesi : Nesneye yönelik programlama paradigması ve gereçleriyle uygulama programı geliştirme
( Danışman : Fatih Canatan )
* 4. Sınıf Alan Gurubu : Bilgisayar
* 3. Sınıfta alınan derslerden bazıları ( ve hocalar )
- Sinyal İşleme ( Önder Yüksel )
- Kontrol Sistemleri ( Ersin Tulunay )
- Sayısal Tasarım ( Mehmet Mete Bulut )
* 4. Sınıfta alınan derslerden bazıları ( ve hocalar ) :
- Bilgisayar Mimarileri I ( Mehmet Mete Bulut )
- Bilgisayar Mimarileri II ( Hasan Güran )
- Mikroişlemciler ( Mehmet Mete Bulut )
- İşletim Sistemleri ( Uğur Halıcı )
- Veri Yapıları ( Uğur Halıcı )
- Kesikli Sinyal İşleme ( Kemal İnan )
- Kesikli Zaman Sistemleri ( Mübeccel Demirekler )
( Kesikli Zaman Kontrol Sistemleri )
- Elektrik Mühendisliğinde Matematiksel Yöntemler ( Osman Sevaioğlu )
( Sayısal Analiz )
- Biyomedikal Mühendislik ( Ziya İder , Nevzat Güneri Gençer )
- Mühendislik Ekonomisi ( Ayşegül Toker )
* 1., 2., ve 3. sınıfta alınan diğer bazı dersler :
- Bilgisayar Programlama
- Elektromanyetik I , II , III ( Sencer Koç , Haluk Tosun , Haluk Tosun )
- Elektronik I , II , III ( Sayısal Elektronik ) ( Rüyal Ergül , Murat Aşkar , Hayrettin Köymen )
- Devre Analizi I , II ( İsmet Erkmen )
- Güç Sistemleri ( Sezai Dinçer )
- Elektrik Makinaları I & II ( Bülent Ertan )
** Yüksek Lisans : ODTÜ Felsefe Bölümü, ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Yüksek lisans tezi : A Critical Survey Of Fuzzy Logic As A Basis For Approximate Reasoning (İngilizce)
(Tez Başlığıının Türkçesi : Yaklaşımsal Uslamlamanın Temeli Olarak Bulanık Mantığa Eleştirel Bir Bakış)
( Danışman : Akın Ergüden
diğer jüri üyeleri : Ahmet İnam (başkan), Ersin Tulunay )
* Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden alınan dersler ( ve hocalar ) :
- Image Processing (Görüntü İşleme) ( Fatoş Tünay Yarman Vural )
- Pattern Recognition (Örüntü Tanıma) ( Fatoş Tünay Yarman Vural )
- Computer Vision (Bilgisayarlı Görme) ( Volkan Atalay )
- Artificial Intelligence (Yapay Zeka) ( Faruk Polat )
- Neural Networks (Yapay Sinir Ağları) ( Marifi Güler )
- Computational Linguistic (Bilgisayarlı Dilbilim) ( Cem Bozşahin )
- Automated Reasoning (Otomatik Akıl Yürütme) ( Ferda Nur Civelek Alpaslan )
- Knowledge Engineering (Bilgi Mühendisliği) ( Mehmet Reşat Tolun )
* Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden alınan dersler ( ve hocalar ) :
- Bilgisayar Grafiklerinin Matematiksel Temelleri ( Aydın Ersak )
* Felsefe Bölümü'nden alınan derslerden bazıları ( ve hocalar ) :
- Bilim Felsefesi ( Ahmet İnam )
- Teknoloji Felsefesi ( Ahmet İnam )
- Dil Felsefesi ( Akın Ergüden )
- Bilgi Kuramı ( Teo Grünberg )
- Mantık I ( Ahmet İnam )
- Mantık II ( Teo Grünberg )
- Bilimsel Yöntem ( Levent Kavas )
- Araştırma Yöntemleri ( Akın Ergüden )
- 17. & 18. Yüzyıl Felsefesi ( Yasin Ceylan )
* Felsefe ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinden aldığı derslerin çoğu, sonradan açılan Enformatik Enstitüsü'nde Bilişsel Bilimler lisansüstü programının temel dersleri oldu.
* Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden kayıt olmaksızın ya da Özel Öğrenci olarak alınan dersler ( ve hocalar ) :
- Nesneye-Yönelik Programlama Dilleri ve Sistemleri ( Asuman Doğaç )
- Veritabanı Yönetim Sistemleri ( Adnan Yazıcı )
* Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden kayıt olmaksızın ya da Özel Öğrenci olarak alınan dersler ( ve hocalar ) :
- Bilgisayar Ağları ( Semih Bilgen )
- Paralel Bilgisayar Mimarileri ( Işık Aybay )
** Doktora : Ankara Üniversitesi İstatistik Bölümü
Doktora tezi : Örüntü Analizi ve Görüntü Tanımada Rasgele Yapay Sinir Ağı Kullanımıyla Boolean Rasgele Kümelerin Modellenmesi
(Tez Başlığıının İngilizcesi : Modelling Boolean Random Sets For Pattern Recognition And Image Analysis By Using Random Neural Network)
(Danışman : Ömer L. Gebizlioğlu
diğer jüri üyeleri : Sibel Tarı (başkan), Fikri Öztürk, Ayşen Apaydın, H. Gökhan İlk)
* Ders aşaması Haziran 1997 'de 2 dönemde tamamlandı.
* Doktora Yeterlik sınavı Ekim 1997 'de ilk hakta geçildi, ve tez aşaması başladı.
* Aralık 1997'de tez önerisi kabul edildi.
* Alınan bazı dersler ( ve hocalar ) :
- İleri Düzey İstatistik ( İsmihan Bayramov )
- İleri Düzey Olasılık ( Fazıl Aliyev )
- Stokastik Süreçler ( Fazıl Aliyev )
- İleri Düzey İstatistiksel Analiz ( İsmihan Bayramov )
- Çok-değişkenli İstatistiksel Analiz ( Ömer L. Gebizlioğlu )
- Zaman Serileri Analizi ( Yılmaz Akdi )
* Yüksek Lisans sırasında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden alınan Görüntü İşleme, ve Örüntü Tanıma konularındaki bazı dersler Doktora ders yüküne aktarıldı.
http://tansukucukoncu.blogspot.com/ (İngilizce)
http://tansukucukoncu-cv.blogspot.com/ (İngilizce)
http://tansukucukoncu-turkce.blogspot.com/ (Türkçe)
http://tansukucukoncu-ozgecmis.blogspot.com/ (Türkçe)
http://www.linkedin.com/in/tansukucukoncu (İngilizce)
** Lisans : ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
Bitirme projesi : Nesneye yönelik programlama paradigması ve gereçleriyle uygulama programı geliştirme
( Danışman : Fatih Canatan )
* 4. Sınıf Alan Gurubu : Bilgisayar
* 3. Sınıfta alınan derslerden bazıları ( ve hocalar )
- Sinyal İşleme ( Önder Yüksel )
- Kontrol Sistemleri ( Ersin Tulunay )
- Sayısal Tasarım ( Mehmet Mete Bulut )
* 4. Sınıfta alınan derslerden bazıları ( ve hocalar ) :
- Bilgisayar Mimarileri I ( Mehmet Mete Bulut )
- Bilgisayar Mimarileri II ( Hasan Güran )
- Mikroişlemciler ( Mehmet Mete Bulut )
- İşletim Sistemleri ( Uğur Halıcı )
- Veri Yapıları ( Uğur Halıcı )
- Kesikli Sinyal İşleme ( Kemal İnan )
- Kesikli Zaman Sistemleri ( Mübeccel Demirekler )
( Kesikli Zaman Kontrol Sistemleri )
- Elektrik Mühendisliğinde Matematiksel Yöntemler ( Osman Sevaioğlu )
( Sayısal Analiz )
- Biyomedikal Mühendislik ( Ziya İder , Nevzat Güneri Gençer )
- Mühendislik Ekonomisi ( Ayşegül Toker )
* 1., 2., ve 3. sınıfta alınan diğer bazı dersler :
- Bilgisayar Programlama
- Elektromanyetik I , II , III ( Sencer Koç , Haluk Tosun , Haluk Tosun )
- Elektronik I , II , III ( Sayısal Elektronik ) ( Rüyal Ergül , Murat Aşkar , Hayrettin Köymen )
- Devre Analizi I , II ( İsmet Erkmen )
- Güç Sistemleri ( Sezai Dinçer )
- Elektrik Makinaları I & II ( Bülent Ertan )
** Yüksek Lisans : ODTÜ Felsefe Bölümü, ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Yüksek lisans tezi : A Critical Survey Of Fuzzy Logic As A Basis For Approximate Reasoning (İngilizce)
(Tez Başlığıının Türkçesi : Yaklaşımsal Uslamlamanın Temeli Olarak Bulanık Mantığa Eleştirel Bir Bakış)
( Danışman : Akın Ergüden
diğer jüri üyeleri : Ahmet İnam (başkan), Ersin Tulunay )
* Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden alınan dersler ( ve hocalar ) :
- Image Processing (Görüntü İşleme) ( Fatoş Tünay Yarman Vural )
- Pattern Recognition (Örüntü Tanıma) ( Fatoş Tünay Yarman Vural )
- Computer Vision (Bilgisayarlı Görme) ( Volkan Atalay )
- Artificial Intelligence (Yapay Zeka) ( Faruk Polat )
- Neural Networks (Yapay Sinir Ağları) ( Marifi Güler )
- Computational Linguistic (Bilgisayarlı Dilbilim) ( Cem Bozşahin )
- Automated Reasoning (Otomatik Akıl Yürütme) ( Ferda Nur Civelek Alpaslan )
- Knowledge Engineering (Bilgi Mühendisliği) ( Mehmet Reşat Tolun )
* Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden alınan dersler ( ve hocalar ) :
- Bilgisayar Grafiklerinin Matematiksel Temelleri ( Aydın Ersak )
* Felsefe Bölümü'nden alınan derslerden bazıları ( ve hocalar ) :
- Bilim Felsefesi ( Ahmet İnam )
- Teknoloji Felsefesi ( Ahmet İnam )
- Dil Felsefesi ( Akın Ergüden )
- Bilgi Kuramı ( Teo Grünberg )
- Mantık I ( Ahmet İnam )
- Mantık II ( Teo Grünberg )
- Bilimsel Yöntem ( Levent Kavas )
- Araştırma Yöntemleri ( Akın Ergüden )
- 17. & 18. Yüzyıl Felsefesi ( Yasin Ceylan )
* Felsefe ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinden aldığı derslerin çoğu, sonradan açılan Enformatik Enstitüsü'nde Bilişsel Bilimler lisansüstü programının temel dersleri oldu.
* Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden kayıt olmaksızın ya da Özel Öğrenci olarak alınan dersler ( ve hocalar ) :
- Nesneye-Yönelik Programlama Dilleri ve Sistemleri ( Asuman Doğaç )
- Veritabanı Yönetim Sistemleri ( Adnan Yazıcı )
* Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden kayıt olmaksızın ya da Özel Öğrenci olarak alınan dersler ( ve hocalar ) :
- Bilgisayar Ağları ( Semih Bilgen )
- Paralel Bilgisayar Mimarileri ( Işık Aybay )
** Doktora : Ankara Üniversitesi İstatistik Bölümü
Doktora tezi : Örüntü Analizi ve Görüntü Tanımada Rasgele Yapay Sinir Ağı Kullanımıyla Boolean Rasgele Kümelerin Modellenmesi
(Tez Başlığıının İngilizcesi : Modelling Boolean Random Sets For Pattern Recognition And Image Analysis By Using Random Neural Network)
(Danışman : Ömer L. Gebizlioğlu
diğer jüri üyeleri : Sibel Tarı (başkan), Fikri Öztürk, Ayşen Apaydın, H. Gökhan İlk)
* Ders aşaması Haziran 1997 'de 2 dönemde tamamlandı.
* Doktora Yeterlik sınavı Ekim 1997 'de ilk hakta geçildi, ve tez aşaması başladı.
* Aralık 1997'de tez önerisi kabul edildi.
* Alınan bazı dersler ( ve hocalar ) :
- İleri Düzey İstatistik ( İsmihan Bayramov )
- İleri Düzey Olasılık ( Fazıl Aliyev )
- Stokastik Süreçler ( Fazıl Aliyev )
- İleri Düzey İstatistiksel Analiz ( İsmihan Bayramov )
- Çok-değişkenli İstatistiksel Analiz ( Ömer L. Gebizlioğlu )
- Zaman Serileri Analizi ( Yılmaz Akdi )
* Yüksek Lisans sırasında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden alınan Görüntü İşleme, ve Örüntü Tanıma konularındaki bazı dersler Doktora ders yüküne aktarıldı.
********************